Spacer dźwiękowy po dawnej dzielnicy żydowskiej Płocka w ramach cyklu Sygnał/Szum

Spacer dźwiękowy po dawnej dzielnicy żydowskiej Płocka w ramach cyklu Sygnał/Szum

W sobotę 30 września, w ramach tegorocznego cyklu Sygnał/Szum, który Fundacja Nobiscum realizuje dzięki dofinansowaniu ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, zapraszam na spacer dźwiękowy po dawnej dzielnicy Żydowskiej Płocka.

Spacer startuje o godzinie 13.00. Miejsce spotkania to Plac 13-tu Straconych. Spacer trasą wokół dzielnicy żydowskiej potrwa ok. 1,5 godziny. Udział jest nieodpłatny, potwierdzenie udziału: warsztaty@fundacjanobiscum.eu lub pod nr telefonu +48 574 188 454

Podczas spaceru posłuchamy dźwięków w miejscach, które niegdyś tętniły życiem płockiej społeczności żydowskiej. Zastanowimy się nad pochodzeniem i rolą tych dźwięków w procesie (nie)pamięci jak również nad audiosferą bezpowrotnie utraconą i w żaden sposób nie zarejestrowaną, choć niekiedy opisywaną w tekstach literackich.

Do udziału w spacerze nie będzie potrzebny żaden sprzęt nagrywający, choć oczywiście dokonanie nagrań przez uczestników będzie jak najbardziej możliwe.

Więcej informacji:

https://sygnalszum.pl/

https://fundacjanobiscum.eu/

PS: trzy dni później – 3 października – kolejny spacer dźwiękowy, tym razem z Marcinem Dymiterem, z którym porozmawiam też o książce “Maszyny do ciszy” i który zagra koncert jako Emiter.